1398 آذر 30

٨ نکته آموزشى برای مشاوران املاك

توسط صادق / 1 نظر

از آنجا که مشاوران املاك تازه كار اغلب از پیشینه های كارى مختلفى برخوردارند، ممکن است تصور كنند تجربه ى فروش و بازاریابی را برای موفقیت کسب كرده اند و حتی اگر کسی تجربه ى قبلی داشته باشد، همیشه به طور مستقیم به بازاریابی و فروش املاک و مستغلات مربوط نمى شود. آنها باید برای درک بازار، آموزش ببینند و فرصتهایی برای کمک به آنها بايد در اختيارشان قرار گيرد. اگر مدیر قرارداد یا مدیر آژانس هستید، آموزش مشاوران املاک برای به دست آوردن نتیجه برايتان ضرورى است. براى روند نظارتى كه بر مشاوران خود داريد، مهم است که بخاطر داشته باشید دلایل زیادی وجود دارد اگر آنها موفق نیستند و همه ى این موارد در برنامه های آموزشی شما باید مورد توجه قرار گیرند. برای کمک به شما در آماده سازی تيمتان، در اینجا هشت نکته حرفه ای جهت آموزش مشاوران املاك بيان مى شود.

١- پرورش آينده نگرى و چشم انداز بازار املاک

مشاوران املاك بايد بتوانند با شنيدن، ديدن و تحليل اتفاقاتى كه بازار مسكن را تحت تاثير قرار مى دهند، آينده ى بازار را پيش بينى كنند. خريد و فروش ملك يك فعاليت پُر ريسك است و مشاور املاك بايد بتواند با آينده نگرى و روشنگرى چشم انداز پيش رو، مشتريان خود را به درستى راهنمايى كند تا كمترين ريسك متوجه آنها شود. آموزش مشاوران املاك برای فکر کردن به آینده، پرورش توان آينده نگرى و ديد درست نسبت به چشم انداز بازار املاك، فنى ترين بخش آموزشى است كه كمتر توسط مدرسين اين حوزه آموزش داده مى شود چراكه خود در اين زمينه اغلب ناتوان و نادانند.

٢- پشتکار

بر خلاف بسیاری از مشاغل، مشاوران املاک اغلب به طور مستقل فعالیت می کنند، حتی اگر جزيى از یک تیم باشند. براى اين شغل، پشتکار فردی ضروری است و همواره اين شغل با راه های رشد و ترقی در مسافت طولانی همراه است. آموزش پایداری دشوار است ، اما این یک بخش مهم آموزش است. به مشاوران خود آموزش دهید تا کارهای لازم را انجام دهند تا در آينده بتوانند پاداش ها را به دست آورند و در طول مسير تا پيش از دستيابى به نتيجه هرچند كند و سخت و طولانى و طاقت فرسا، هرگز تسلیم نشوند.

٣- مهارت های ارتباطی اساسی

فكر نکنید که هر شخصی می تواند توضیح درستى در مورد ویژگی هاى ملک بنویسد یا کاملن واضح از طریق تلفن یا به سكل حضورى با هر شخصی ارتباط برقرار کند. ارتباطات، مهارتی است که نیاز به آموزش و تمرین دارد، به ويژه وقتی پیام خاصی وجود دارد که باید بیان شود. هنگامی که شما یک عامل مهم را برای برقراری ارتباط به مشاوران خود آموزش می دهید، آنها را به ابتدایی ترین و بهترين مهارت ها برای تعامل با مشتری مجهز می کنید.

٤- فناوری این روزها

فناوری، نمایش املاک را به مشتريان آسانتر کرده است. با این حال، همه ى افراد داراى دانش فناوری نیستند. فناوری پیچیده است و می تواند ترس آور باشد. برای برخی از افراد، این می تواند به همان اندازه اساسی باشد که روزگارى به آنها آموزش استفاده از یک برنامه تلفن همراه داده شده است. صرف نظر از موضوع یا ابزار، آموزش مشاوران املاک برای کمک به آنها در تسلط به فناورى به جای ترساندن از طریق آن، ضروری است.

٥- فايلهاى اينترنتى

این روزها اکثریت قریب به اتفاق مردم جستجوهای خانگی خود را بصورت آنلاین آغاز می کنند. به هنگام جستجو، شانس این هست که اطلاعاتی که می بینند، مربوط به مشاوران شما باشد. امروزه بيشتر مشاوران املاك از سايتهايى مانند ديوار برای ارسال اطلاعات فايلخود و مشاهده هزاران و هزاران خاصیت دیگر در منطقه خود استفاده می کنند. از آنجا که یک فرد متوسط قبلن از اينترنت استفاده نکرده است، آموزش مشاوران املاک در اين سطح برای استفاده از این سیستم ها بسیار مهم است.

٦- بازاریابی یکی از کلیدهای مهم موفقیت

حتی اگر فناوری، بازاریابی را پیچیده تر کرده است، اصول بازاریابی تغییر نکرده است. آموزش در اين حوزه سبب مى شود مشاوران املاك در بازراهاى ركود هم بتوانند با حضور پُر رنگ در بازار و برقرارى ارتباطهاى موثر و ارايه ى فايلهای خود با روشهاى مفيد بازاريابى، آنها را در مقابل تعداد بیشتری از افراد قرار دهند و منجر به پیشرفت بیشتری شوند.

٧- برنامه ریزی و مدیریت زمان

مشاوران املاك تازه كار املاک با تعداد اندک فرصت ممکن است نیازی به برنامه و مدیریت زمان نداشته باشند. اما هرچه كار آنها رشد می کند و مشغول تر می شوند ، باید برنامه های خود را با دقت بیشتری پيگيرى نمايند. عوامل آموزش در مدیریت زمان و برنامه ریزی به آنها چهارچوبی برای پیشرفت می دهد.


٨- آموزش مداوم

رسيدن به درجه ى يك مشاور املاك استاندارد، یک فرآیند فشرده است که طی آن فرد مطالعه می کند و گاهی اوقات برای ماه ها آماده می شود. گذراندن دوره هاى مختلف آموزشى عامل مهم موفقیت و تسکین دردهاى يك مدير آژانس است. اما مشاور حرفه اى بودن به معنای این نیست که آنها یک متخصص املاک هستند و ديگر نيازى به آموزش ندارند. آموزش مداوم برای موفقیت یک عامل بسیار مهم است.

در کنار ادامه ى تحصیل، بازبینی دوره ای همه نکاتی که در بالا ذکر شد، به مشاوران املاك كمك می کند تا با پیشرفت خود در مسير درست گام بردارند و هر روز در هر شرايطى در كارشان موفق باشند و در اين شغل موفق بمانند. استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری برای آموزش مشاوران املاك می تواند اثربخشی آموزش شما را چند برابر کرده و بهره وری آنها را افزایش دهد. سيستم مديريت يادگيرى به شما امکان می دهد آموزش، ایجاد و توزیع و ردیابی آموزش در هر نقطه و در هر دستگاهی را انجام دهید. با فعال بودن هنگام آموزش مشاوران املاک، می توانید آنها را برای ادامه یادگیری چیزهای جدید و بهبود مهارت های آنها به چالش بکشید و در نتیجه می توانید به آنها در موفقیت کمک کنید.

نظر (1)

صادق امیدی 1399 فروردین 11 در 12:27 ق.ظ

عالی

پاسخ دادن

نظر خود را اضافه کنید